Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Х В А Л А
ПРО ПРИЙНЯТТЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ДО РОЗГЛЯДУ ТА ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"25" жовтня 2024 р. м.Борзна
Суддя Борзнянського районного суду Чернігівської області Луговець О. А., розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» (місце знаходження: 04114, м.Київ, вул.Автозаводська, буд.54/19) до Самичко Катерини Павлівни (останнє відоме зареєстроване місце проживання: м.Борзна Ніжинського району Чернігівської області, вул.Семена Палія, буд.64), про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
23 жовтня 2024 року до Борзнянського районного суду Чернігівської області надійшла вказана позовна заява, в якій представник позивача Мєшнік К.І. просить стягнути з відповідачки Самичко К.П. заборгованість за Договором про надання банківських послуг «Monobank» від 24.09.2023р. у розмірі 11288,13 грн та судові витрати по справі у розмірі 3028,00 грн.
В порядку ч. 6 ст. 187 ЦПК України судом направлялись запити щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача у справі.
За інформацією наданою державним реєстратором Борзнянської міської ради №3233 від 24.10.2024р. Самичко Катерина Павлівна, 22.04.2004р.н. на території Борзнянської ТГ не зареєстрована; згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №865618 від 24.10.2024р., Самичко К.П. з 12.01.2024р. знята з реєстрації за місцем проживання в м.Борзна Ніжинського району Чернігівської області, вул.Семена Палія, буд.64.
Щодо прийняття позовної заяви до розгляду
Розглянувши матеріали справи суд враховує наступне.
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.175, 177 ЦПК України; відсутні підстави визначені ст.185, 186 ЦПК України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Відповідно до положень ч.9 ст.28 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Враховуючи, що останнім відомим зареєстрованим місцем проживання відповідачки є м.Борзна Ніжинського району Чернігівської області, вул.Семена Палія, буд.64, суд дійшов висновку, що справа підсудна Борзнянському районному суду Чернігівської області.
Щодо форми судового провадження
Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, як це передбачено п. 4 ч. 1 ст. 187 ЦПК України, суд бере до уваги, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з п. 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами, зокрема, є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому суд бере до уваги приписи ст. 11 ЦПК України якою передбачено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Згідно із ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на ціну позову (яка не перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), критерії, визначені ст. 11, ч. 3 ст. 274 ЦПК України, а також те, що дана справа не підпадає під категорії, визначені ч. 4 ст. 274 ЦПК України, суд визнає таку справу малозначною, як таку, що є справою незначної складності.
Враховуючи предмет і підстави позову, а також положення ч.5 ст.279 ЦПК України, наявність відповідного клопотання представника позивача, суд дійшов до висновку про можливість розгляду даної позовної заяви в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Щодо способу повідомлення відповідача про дане судове провадження
Відповідно до ч.11 ст.128 ЦПК України відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному вебсайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи
Згідно із ч.10 ст.187 ЦПК України якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.
Оскільки розгляд даної справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, й відсутні відомості про реєстрацію місця проживання (перебування) позивачки, проте в матеріалах даної справи наявна її адреса електронної пошти (e-mail:ekaterina.strishna@gmail.com), суд вважає за необхідне повідомити відповідача про порушення провадження у даній справі на адресу її електронної пошти та через оголошення на офіційному вебпорталі судової влади України (ч.11 ст.128 ЦПК України) задля дотримання принципів судового процесу щодо рівності та змагальності, забезпечення можливості ознайомлення відповідача з обставиною існування даного судового провадження, за результатами чого повідомлення ним суду засобів зв`язку з ним, ознайомлення з матеріалами справи та надання відзиву на позовну заяву.
На підставі викладеного, керуючись ст.13, 19, 28, 128, 187, 274, 277, 279 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» до Самичко Катерини Павлівни про стягнення заборгованості, та відкрити спрощене позовне провадження у цивільній справі.
Розгляд справи проводити у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Позивачу направити копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідачу направити копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів (ст. 190 ЦПК України) на останню відому адресу: м.Борзна Ніжинського району Чернігівської області, вул.Семена Палія, буд.64 та відому адресу її електронної пошти (e-mail: ekaterina.strishna@gmail.com).
Повідомити відповідача про дане судове провадження через оголошення на офіційному вебсайті суду.
Визначити відповідачу строк на подання відзиву на позов у порядку, передбаченому ст. 178 ЦПК України, - 15 днів із дня оголошення на сайті про дане судове провадження. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив у порядку, передбаченому ст. 179 ЦПК України, не пізніше семи днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи, надати відповідні докази, та направити відповідачу та суду з підтвердженням такого направлення учаснику справи.
Відповідач має право подати до суду заперечення, в яких викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення, в порядку, передбаченому ст. 180 ЦПК України, протягом семи днів з дня отримання відповіді на відзив.
Згідно ч.7 ст.279 ЦПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву (в строк, що не перевищує 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі), а позивач - разом з позовом або не пізніше 5 днів з дня отримання відзиву.
Роз’яснити відповідачу, що відповідно до ч.4 ст.277 ЦПК України він має право на подачу заяви із обґрунтованими запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження в 7-денний строк з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення), є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, за веб-адресою суду: http://br.cn.court.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Луговець